İptal ve İade Koşulları


Girginler Foto Market İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti., iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Raypro.com.tr sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında kontrol edilmesi, hasarlı ya da yırtık paketler için tutanak tutturulması gerekmektedir.

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:


İade Süresi:
– Genel olarak satın aldığınız ürünleri kutusunu/ambalajını ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, satın aldığınız tarihten itibaren 14 (ondört) gün içinde iade edebilirsiniz. Ancak bu hak kesinlikle kötüye kullanılmamalı ve keyfiyete dönüşmemelidir. Raypro.com.tr'den ''Alır, kullanır, nasılsa sonra iade ederim'' mantığıyla kesinlikle ürün satın almayınız, iadeniz reddedilebilir!


İade Şartları :
– Öncelikle İade Formunu doldurmalısınız.

– İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

– Ürünün çift nüshalı faturası, orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak fotoalisveris.com'un bazı kategorilerinde, ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.

Bazı elektronik lensler, fotoğraf makineleri kullanıldıkları taktirde yazılıma kullanım sayıları geçeceği ve ikinci el konumuna düşeceği için iade alınmazlar. Bu sebeple müşteri raypro.com.tr'den deneme amaçlı ürün alamaz ve kullanamaz.

Bazı ürünler özel vakumlu ambalajlarında olabilir. Vakumlu ambalajları açıldığı takirde tekrar vakumlanamadığı için alıcı bu tarz ürünleri alırken dikkatli olmalı ve iade etme olasılığı varsa vakumunu bozmaması önemlidir.

– İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

– Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

– Ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iade işlemleri, ürünün tarafımıza ulaştığı günden itibaren 2 gün içinde işleme alınacaktır. Kredi kartına yapılan iadeler genellikle 3 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır. Havale ile yapılan ödemelerin iade bedeli en geç 7 iş günü içerisinde, Kapıda Ödeme ile satın alınan ürünlerin iade bedeli de 7 iş günü içerisinde hesabınıza yatırılmaktadır.

– Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalardan şirketimiz sorumlu değildir ve iade ya da değişim yapılabilmesi mümkün değildir.

İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti tarafımızdan ödenecektir.


İade Süreci :
Ürünü tarafımıza göndermeden önce mutlaka talebinizi bize İade Formunu doldurararak iletmeniz gerekmektedir. İade onayı bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı günden itibaren 2 iş günü içinde işleme alınacaktır.


Önemli Not: Tarafımızdan kaynaklanmayan sebeplerden dolayı keyfi iade yapan, iade hakkını kötüye kullanan müşterilerin üyelikleri iptal edilir ve kendilerine satış yapılmaz.


İade Kargo Adresimiz:

Girginler Foto Market İth. İhr. san. ve tic. Ltd.şti.

Kesikkapı mahallesi 71 sok. No:12 Fethiye/Muğla

Tel: 0537 212 0093

MNG Kargo müşteri no: