Filtreler - Raypro 2-9 Stop Ayarlanabilir Profesyonel ND Filtre

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Üretici: Raypro
  • Ürün Kodu: 345506
  • Ödül Puanı: 5
  • Stok Durumu: 22
  • 345,00₺

  • KDV Hariç: 292,37₺
  
garanti

Raypro 2-9 Stop Ayarlanabilir Profesyonel ND Filtre

Profesyonel Raypro 2-9 Stop Ayarlanabilir ND Filtreler uzun pozlama tutkunları için ideal bir üründür. Ayarlanabilir olması sayesinde ışığı değişik oranlarda azaltır/çoğaltır ve sizi farklı farklı numaralarda nd filtre taşımaktan kurtarır. Tüm geniş açı lenslerde de güvenle kullanılır ve köşe kararmasına yol açmaz. 2 ile 9 F stop arası etkilidir.

 Raypro 2-9 Stop Ayarlanabilir ND Filtreler fotoğraftaki renklere hiç bir şekilde etki etmez ve ne görüyorsak onu çeker. Gökyüzündeki bulutların hareketinin, bir deredeki suyun akışının, trafikteki araçların ya da yürüyen insan kalabalıklarının hareketlerinin fotoğrafa yansımasına olanak verir ve bunlara benzer daha nice kompozisyon yaratılabilir.


*Üzerine lens kapaklarının ya da isteğe göre başka filtrelerin de monte edilebilmesi için yuvaya sahiptir.

*Özel çift gözlü muhafaza taşıma çantasıyla birlikte gelir. İsteğe göre boşta kalan diğer göze de başka bir filtre, hafıza kartı ya da başka bir ürün konulabilir.

*Aşağıdaki örnek 3 Fotoğraf ND Filtre kullanılarak çekilmiştir ve tüm hakları Fotoğraf Sanatçısı Said Sargın'a aittir! @fethiyephoto instagram hesabından Said Sargın'ı takip edebilirsiniz. 


RAYPRO ND  FİLTRELER NE İŞE YARAR?

*Işığın kamera sensörüne ulaşmadaki şiddetini azaltır böylece fotoğrafçıya daha fazla süre yüksek diyafram açıklığında pozlama yaptırır.

*Güneşli yani bol ışıklı bir ortamda dahi uzun pozlamaya olanak verir.

*Hareketli nesneleri -isteğe göre- bulanıklaştırır.

*Daha geniş diyafram aralığı sunar.

*Yavaş çekim hızında bulanık hareket efektleri üretilmesine izin verir.


UYUMLULUK

Bu ürünü hangi lensinizde kullanmak istiyorsanız o lensinize uygun çapı seçerek siparişinizi verebilirsiniz. Hangi çapta almanız gerektiğinden emin değilseniz sipariş öncesi bizimle iletişime geçerek lensinizin çapını birlikte tespit edebilir ve doğru çapta sipariş vermeniz konusunda yardımcı olabiliriz.


ÖNEMLİ NOT: Ayarlanabilir ND Filtrelerin Min.-Max. oranı kullanıldığı makine ve lense göre değişiklik gösterir. Örneğin X bir makinede ND400 oranı, filtrenin üzerindeki Max. işaretine ulaşıldığında sağlanırken başla bir Y makinesinde kullanıldığında filtrenin üzerindeki Max. işaretine ulaşılmadan 2-3 çizgi aşağısında da ND400'e ulaşılmış olabilir. ND400'e ulaştığınızı görüntünün bozulmaya başlamasından anlayabilirsiniz. Görüntünün bozulmadan önceki son hali ND400'tür.Filtreler - Raypro 2-9 Stop Ayarlanabilir Profesyonel ND Filtre

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler